KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14823257
nr 1482 3257
Inge Blomqvist
(1923-2010), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram. 63x52 cm
Inge Blomqvist, dansk-svensk bildkonstnär född Roug i Danmark 1923, död 2010 i Barsebäck.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 15 augusti 2022
kl 19:16:03
13/8 11:27:18
300 kr
15/8 18:48:18
Inge Blomqvist
Läs mer om Inge Blomqvist